Betónové pulty a dosky

Ak máte záujem o kuchynský pult alebo stolovú dosku z betónu, kontaktujte nás a nechajte si vypracovať predbežnú cenovú ponuku.

Objavte čaro betónu

Rozhodujete sa z čoho bude váš nový pult, pracovná alebo stolová doska vyrobená? Premýšľate nad drevom, kameňom alebo iným prírodným materiálom? Objavte čaro a výhody betónu, ktorý sa hodí nielen do moderného interiéru, ale dodá originálny „touch“ aj tomu tradičnému.

Kameň, drevo
alebo betón?

Kombinácia všetkých troch materiálov dokáže navodiť jedinečnú atmosféru, avšak dôležité je, kde ich využijete. Betón je lacnejší a pritom rovnako odolný ako kameň. Drevené dosky a dosky s dýhou sú síce štýlové, ale ich problém spočíva v ich rýchlom opotrebení a pravidelnej údržbe. Naproti tomu, dosky z betónu sú takmer bezúdržbové a vydržia prakticky naveky.

Široké možnosti úprav

Máte radi priznanú štruktúru surového betónu, alebo sa vám páči štruktúra terazza? Uprednostňujete hladký povrch, alebo máte radšej drsný povrch s imitáciou prírodného kameňa? Vďaka rôznym technikám a spôsobom výroby vieme vyhovieť takmer každému želaniu. Samozrejmosťou je voľba farebného odtieňa a povrchovej úpravy, ktorou vieme docieliť rôzne stupne lesku. Vybrať si môžete tiež z rôznych dizajnov hrán. Od elegantných hranatých, po rustikálne oblé či viacstupňové.

Výhody betónových pultov a dosiek

Žiadne spoje – pri použití iného materiálu pre výrobu dosky vo väčšine prípadov môžete vidieť veľa spojov či špár, a to z toho dôvodu, že daný materiál sa buď nevyrába v tvare, ktorý požadujete, alebo to jednoducho vyžaduje technológia spracovania materiálu a jeho fyzikálno–technické vlastnosti. Pri každom spoji je dôležité nielen jeho estetické prevedenie, ale hlavne jeho funkčnosť. V spojoch (špárach) sa najčastejšie zachytávajú nečistoty a voda, ktorá časom spôsobuje degradáciu dosky.

Pri pulte alebo doske z betónu je to iné. Betónové dosky sa vylievajú naraz v jednom kuse, pričom nie sme obmedzení tvarom ani veľkosťou. Po prebrúsení získame hladký bezšpárový povrch na nerozoznanie od prírodného alebo umelého kameňa a to za nižšiu cenu.

Farebné možnosti – výber farebného prevedenia je jedným z najzaujímavejších aspektov betónovej dosky. Či už si zvolíte jednu farbu alebo ich kombináciu, možnosti sú neobmedzené. Bez ohľadu na to, či máte radi rustikálny, moderný, elegantný, patinovaný alebo iný štýl, z dostupných farieb si určite vyberiete.

Zaujímavé tvary – na rozdiel od kremeňa, žuly či laminátu môžu byť betónové dosky vytvarované tak, ako navrhnete vy. Pri vytváraní foriem používame systém hranových profilov, s ktorými vieme dosiahnuť akýkoľvek tvar a dokonale čisté hrany. Okrem základných pravouhlých profilov hrán vieme vyrobiť aj oblé alebo viacstupňové rustikálne hrany.

Široké možnosti úprav – je len na vás, aký vzhľad dosky si pre svoju kuchyňu, kúpeľnu alebo iný interiérový doplnok zvolíte. Môžu to byť jednoduché dosky vo vami zvolenom farebnom odtieni, alebo dosky s dekoratívnymi farbami, textúrami a vzormi. Na dosiahnutie imitácie žuly, mramoru alebo terazza vieme do betónovej zmesi pridať rôzne typy agregátov kameňa. Pri spracovaní je možné vložiť do betónu aj rôzne predmety ako lastúry, fosílie, recyklované sklo a pod. Záleží len na vás, aký typ efektu, farebný kontrast a veľkosť prisypaného materiálu si vyberiete.

Uzáver – okrem primárnej funkcie zabezpečujúcej nepriepustnosť, odpudzuje uzáver väčšinu zbytkov potravín a nápojov, ako je citrónová šťava, ocot, horčica a červené víno. Vďaka širokej škále uzáverových náterov dokážeme vytvoriť rôzne stupne lesku. Od matných, saténových, lesklých až po zrkadlovo lesklé povrchy. S pomocou uzáverových náterov vieme dosiahnuť, aby bol produkt vhodný nielen do interiéru, ale aj do exteriéru.

Dozrievajúci časom – betón časom vyvíja patinu. Doske zostanú jej prirodzené mechanické a konštrukčné vlastnosti, no zároveň bude časom meniť svoj vzhľad.

Prednosti betónu
 • Bezpečnosť
  Betón neplesnivie, nerozkladá sa.
 • Trvácnosť
  Vysokoodolný voči mechanickým poškodeniam.
 • Pevnosť
  Odoláva vysokému namáhaniu.
 • Ohňuvzdornosť
  Betón je nehorľavý materiál.
 • Zdravotne nezávadný
  Neuvoľňujú sa z neho žiadne nebezpečné látky.
 • Tvárnosť
  Betón možno modelovať takmer do akéhokoľvek tvaru.
Možnosti úprav
 • Formy a tvary hrán
  Hranaté, oblé, dekoratívne.
 • Textúry povrchu

  Hladký alebo surový betón. S imitáciou kameňa, bridlice alebo skaly.
 • Farby a farebné efekty

  Integrálne pigmenty a vodou riediteľné farby.
 • Stupne lesku
  
Matný, polomatný, lesklý, zrkadlovo lesklý.
 • Povrchová úprava

  Vhodný do interiéru aj exteriéru.

“Okrem kuchynských pultov a stolových dosiek dokážeme odliať takmer akýkoľvek iný typ dosky, ako sú betónové parapety, schodiskové stupnice, police alebo iné časti vášho interiéru.”

Zaujala vás naša ponuka?

Napíšte nám, ak máte doplňujúce otázky alebo máte záujem o predbežnú kalkuláciu. Ak neradi vypisujete dlhé e-maily, môžte nás priamo kontaktovať na našich telefónnych číslach 00421 903 464 763, alebo 00421 915 262 129.

Mohlo by vás zaujímať