Často kladené otázky

Otázky k výrobe na zákazku

Cena práce vrátane materiálu sa bežne pohybuje od 150 €/bm (pri štandardnej šírke 60cm) s DPH podľa zložitosti danej dosky. Betónové dosky na zákazku vyrábame buď v dielni alebo na mieste. Pre bližšie informácie nás neváhajte kontaktovať.

Výroba betónovej dosky trvá 3–5 týždnov.

Cena práce vrátane materiálu na výrobu mikrocementovového povrchu sa pohybuje od 40 €/m² s DPH.

Pri ideálnom rovnom povrchu sa mikrocement nanáša v 1–2 vrstvách. V tomto prípade, môžete mať mikrocementovú stierku na podlahe alebo stene hotovú od 3–5 dní. Je však nutné počítať s tým, že počas tejto doby sa vrstvou nesmie nijak manipulovať a nesmie byť nijak zaťažovaná. Doba schnutia vo vlhkejších priestoroch sa môže predĺžiť. Taktiež doba realizácie sa líši v závislosti od členitosti povrchu.

Ak ste si nevybrali žiadne umývadlo z nášho e-shopu a mali by ste záujem o originálne umývadlo vyrobené na mieru, neváhajte nás kontaktovať. Cena je v tomto prípade vždy individuálna. Cena zahŕňa návrh a výrobu formy podľa požiadaviek zákazníka, materiál a spracovanie.

Výroba betónového umývadla trvá 4–6 týždnov.

Otázky k DIY výrobe

Pomocou našich DIY produktov si viete spraviť betónový pult sami. Bez majstrov a bez platenia za ich prácu. Poradíme vám ako a akých chýb sa vyvarovať, aby ste boli spokojný s výledkom práce a vaša doska vyzerala tak, ako ste si predstavovali. Ak neviete ako začať, pošlite nám pôdorys vašej kuchynskej linky, na ktorú by ste si chceli nechať vyrobiť pracovnú dosku a my vám spravíme prepočet, čo by presne vychádzal materiál.

Počas miešania cementového mixu môžete do zmesi vsypať kamenný granulát s rôznou zrnitosťou a farebnosťou. Tým dosiahnete zaujímavé materiálové efekty,
 ako napríklad vzhľad terazza alebo žuly. V prípade použitia hrubšieho granulátu však budete musieť počítať s tým, že povrch finálnej dosky nebude úplne hladký, prípadne na zbrúsenie do hladkého povrchu budete musieť povrch prebrúsiť v niekoľkých krokoch.

Áno, na odlievanie s našimi produktami môžete použiť aj iný mix od iného výrobcu, určený na výrobu betónovej dosky. Uistite sa že betónový mix, ktorý použijete má minimálnu pevnosť 45 MPa. Pre spracovanie, dôsledne dodržujte inštrukcie výrobcu betónového mixu.

Ak chcete betón farebne zatónovať, môžete počas miešania do zmesy vsypať niektorý z našich pigmentov. Buď integrálny COLOR PACK na zvýraznenie bielej, šedej alebo čiernej alebo jeden, prípadne kombináciu viacerých farieb pigmentu Z TERRA TINT. Na zatónovanie môžte tiež použiť vodou riediteľné farby na povrchové nanášanie Z AQUA TINT alebo Z AQUA SATIN UV. Každý takto zafarbený povrch v závere ešte zmení svoju sýtosť v závislosti od typu uzáverového náteru. Preto vám pred samotnou realizáciou odporúčame urobiť si skúšku na malej vzorke.

Z Counterform profily sú vyrobené z patentovaného PVC mixu hrubého 3 mm, takže po vyliatí zaručia spolahlivú stabilitu pri schnutí. Tým máte zaručené, že doshiahnete krásne čisté rovné hrany ako profesionál.

Presné hrany rohov odrežete pomocou Z EDGE EXPERT SET – drevených uhoľníkov na rezanie hrán. Nepotrebujete žiadne špeciálne náradie. S touto pomôckou dokážete odrezať profily pre vnútorné aj vonkajšie rohy.

Vďaka patentovanému dizajnu Z Counterform profilov, profily jednoducho odlúpnete tlakom na hornú hranu profilu smerom nadol a odkryjete čisté, hladké hrany.

Nie, betón sa neprilepí na vnútornú stranu Z Counterform profilov ani po vytvrdnutí betónu. Profily sú vyleštené a majú lesklý povrch, takže betón zostane hladký na hranách po ich odlúpení.

Nie, pretože spodná hrana hranového profilu, sa zaleje a zostáva súčasťou betónovej dosky po tom ako odstránite jej bočnú časť.

Áno. Cementová doska má vlastnosti, ktoré ju robia ideálnou v kontakte s liatym betónom. Je pevná, rozmerovo stabilná, pri kontakte s vodou sa neohýba a s betónom reaguje, čím sa po zatvrdnutí betónu stáva jej integrálnou súčasťou. Inú ako cementovú dosku neodporúčame.

Pri štandardnej doske bez výrezov a presahov nie je treba extra armovanie. Stačí použiť našu sklotextilnú mriežku.

Áno aj nie. Záleží od použitého uzáverového náteru. Niektoré povrchy betónu stmavnú (majú sýtejší, kontrastnejší odtieň), iné nie. Pred aplikáciou odporúčame spraviť si skúšku na malej ploche. Podrobnejšie informácie nájdete v sekcii povrchových úprav.

Vďaka širokej škále uzáverových náterov dokážete vytvoriť rôzne stupne lesku. Od matných, saténových, lesklých až po zrkadlovo lesklé povrchy.

Otázky k online predaju

Ak ste tovar nepoužili, môžete ho vrátiť bez udania dôvodu do 14 dní od jeho prevzatia. Tovar musí byť riadne zabalený, bez známok používania a opotrebovania. K vrátenému tovaru treba pripojiť kópiu faktúry a vyplnený formulár odstúpenia od zmluvy. Bližšie informácie o vrátení tovaru nájdete v obchodných podmienkach.

Kedže naše originálne produkty ako sú umývadlá a interiérové doplnky vyrábame a odlievame ručne, môžu sa navzájom v detailoch líšiť. Každý takýto produkt sa tak stáva jedinečným originálom.

Ako sa možno domnievať, betón nie je najľahší materiál. Pri hotových produktoch odliatych z betónu uvádzame aj orientačnú hmotnosť. Pri výrobe umývadiel na mieru, používame technológiu GRFC, čím redukujeme váhu betónu na minimum.

I keď sme sa pri príprave náhľadov na náš web snažili všetky farebné vzorky pripraviť tak, aby sa čo v najväčšej možnej miere zhodovali so skutočnosťou, nemožno sa na to so 100% istotou spoľahnúť. Je to však bežné pri každom predaji na dialku. Môže sa totiž stať, že monitor vášho počítača bude zobrazovať farby inak ako iné monitory. Zaleží aj od použitého typu betónovej zmesi, od svetelných podmienok prostredia a od povrchovej úpravy/uzáverového náteru, ktorý sa pri finalizácii použije. Z toho dôvodu ak chcete mať úplnú kontrolu, je dobré spraviť si skúšky na malej vzorke.

V prípade, že potrebujete zodpovedať viac otázok, neváhajte nás kontaktovať. Ak potrebujete bližšie info k DIY výrobe, kliknite si na našu podstránku s návodmi.

Váš tím Concete Top Solutions s.r.o.